1Oy

 • Hayatlarımızı ve kazanımlarımızı etkileyen aslına bakılırsa küçük yaşlarda seçtiğimiz meslekler olarak bilinmektedir. Bu nedenle kişiler özellikle sevdikleri işleri seçerek aslında hayatları için en önemli kararı verirler. Bir insan sevdiği bir işte çalıştığı sürece yorulmaz. İş hayatına girmeyenler bu kavramın öneminin farkına varamazlar ancak iş hayatı içine girdiğinizde seçtiğiniz mesleğin ne kadar önem taşıdığının farkına varırsınız. Bu nedenle meslek seçimlerine yön vermeden önce kesinlikle ne istediğinizi bilmeniz oldukça önem taşımaktadır. Gençler bu anlamda farklı bir yükünde altına girmekte ve ebeveyn baskısı da bu noktada gençlerin kararlarını da etkilemektedir. Aslına bakılırsa artık internet üzerinden meslekler hakkında bilgi almak ve hayallere yön vermekte oldukça kolay sayılmaktadır. İnternet üzerinde birçok meslek ile ilgili olarak prestij ve kazanım durumlarını öğrenmekte oldukça kolay olmaktadır. Bu noktada yapılacak en doğru seçim yeteneklerle doğru meslek seçimini bir araya getirmektir. İç mimarlık son yılların en prestijli meslekleri arasında sayılmaktadır. Üstelik hayal gücünce güvenen ve dekorasyonla uğraşmayı sevenler içinde bu mesleğin seçmek aynı zamanda hayatının geri kalanını zevkli bir uğraşla geçirmek anlamı da taşımaktadır.

  İç Mimar Ne İş Yapar
  İç mimarlık son yılların gözde meslekleri arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra oldukça zevkli bir uğraş alanına sahiptir. İç mimarlık, tanımı itibariyle bir mekânı veya çevreyi müşterinin istek ve ihtiyaçlarına göre sanat ilkelerine uygun biçimde düzenlemek ve döşemek olarak da ifade edilmektedir. İç mimarların görevleri arasında müşteri istekleri ve ihtiyaçlarını tespit etmek, mekanın yapılmasında gereken değişiklikleri ve konuçlanacak eşyaları tasarlamak, tasarımının öncelikle bir krokisini çizmek, kullanacak malzemeleri ve satın alınacak eşyalara göre fiyat ve işçi ücretini hesaplamak, dekorasyon malzemeleri ve mobilyaların satın alınmasında müşteriye yardımcı olmak gibi oldukça zevkli uğraşılar yer almaktadır. Bu meslek grubuna dâhil olanların özelliklerinde yetenek öne çıktığı için başı çekmektedir. Şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, renkleri ayırt edebilme yeteneğine sahip olmak da yine iç mimarların sahip olması gereken yetenekler arasında yer almaktadır. Görsel sanatlara açık olunması gereken özellikler arasında bulunur ve başkalarını etkileyebilme bir iç mimarın taşıması gereken en önemli yetenek olarak ortaya çıkmaktadır.

  İç Mimar Maaşları – İç Mimar Çalışma Alanları ve Ortamları
  İç mimarların çalışma alanları ise genellikle ofisler, atölyeler ve çalışılan mekanlar olarak bilinmektedir. Bu nedenle iç mimarlık oldukça farklı mekan ve kişilere hitap edebileceğiniz bir meslek alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra iç mimarların kazanımları da son yıllarda oldukça dikkat çekmekte ve iç mimarlar güzel hayatlarıyla da öne çıkmaktadır. iç mimarlık mesleği seçenler devlet kadrolarında istedikleri maaşlara sahip olamasalar bile özel sektörlerde yeteneklerini ön plana çıkartarak daha çok kazanma şansına sahip olabilmektedir. Bugün ülkemizde ünlü isimler arasında hiç şüphesiz iç mimarlar da yer almaktadır. Çalıştıkları yerlere göre kazanımları farklılık gösterse de ortalama 2500- 10.000 TL arasında değişen bir gelir elde etmektedir. İç mimarlar genellikle ileriki dönemlerinde kendi bürolarını açarak aynı zamanda işveren konumuna da gelmektedir. Ülkemizde son yıllarda dekorasyonun öneminin giderek artması bu meslek dalının son derece tutulan meslekler arasında yer almasını sağlamaktadır.

  Kaynak : http://meslekrehberim.net/ic-mimar-ne-is-yapar-calisma-alanlari-maaslari

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..