0Oy

 • Mobil Konkasör Tesisi İmalatı

  Mobil konkasör kırma eleme tesisi ülkemizde inşaat sektörü ya da  yapım işlerinde oldukça etkin bir kullanıma alanına sahiptir. Konkasör aslen Fransızcadan dilimize gelmiş olan kırma işlemleri ile ilgili bir kavramdır. Konkasörlerin mobil ya da sabit olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Sabit konkasörlerin gerek kurulum gerekse söküm işlemleri ile ilgili yaşanacak süre kaybı göz önüne alınırsa, mobil konkasörler günümüzde daha kullanışlı hale gelmiş durumdadır. İnşaat, yol yapım ya da maden  çıkarım tesislerinde daha çok kullanılan mobil konkasör kırma eleme tesisleri büyük kaya parçalarını istenilen düzeyde daha küçük parçalara ayırarak farklı sektörlerde kullanıma imkânısağlar. Mobil konkasörler rahat nakliye ve en dar yerlerde rahat çalışabilme imkânından dolayı oldukça kullanışlıdır.
  Farklı kullanım alanlarında kırma eleme işlemi yapabilmek için işletmeler mobil konkasör tercih etmektedir. Mobil konkasör kırma eleme tesisi fiyatı söz konusu olduğunda karşımıza pek çok farklı fiyat alternatifi çıkmaktadır. Bu durumun oluşmasında mobil konkasör kırma eleme tesisi araçlarının teknik kapasitesi ve kullanım özellikleri etkili olmaktadır. Firmalar almak istedikleri mobil konkasör kırma eleme tesisleriyle ilgili önceden bir etüt çalışması yapmak durumundadır. Zira ancak bu sayede firmaların kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek özellikte olan mobil konkasör cihazlarını satın alması mümkün olmaktadır. Mobil konkasör kırma eleme tesisleri aşağıdaki araçlardan oluşan bir tesistir;
  •    Bunker [besleyici]
  •    Primer kırıcı [çene kırıcı]
  •    Konveyör bantları
  •    Titreşimli elek
  Yukarıda sıralanan araçlar en küçük mobil konkasör tesisleri için geçerlidir. Zira çok daha büyük kapasitelere sahip olan mobil konkasör tesislerinin çok daha kapsamlı olduğu bilinmektedir.
  Mobil Konkasör Kırma Eleme Tesislerinin Avantajları
  Mobil konkasör kırma eleme tesisi talep eden firma öncelikli olarak kullanacağı tesisin hangi alanlarda ne kadar sıklıkla ve hangi güç çerçevesinde kullanacağını belirlemelidir. Zira ancak bu sayede işlevsel özellikleri barındıran mobil konkasör kırma eleme tesislerinin satın alınması mümkün olmaktadır. Mobil konkasör kırma eleme tesisi fiyatları sabit konkasör kırma eleme tesislerine göre çok daha uygun fiyatlıdır. Bunun yanı sıra gerek nakliye şartları açısından gerekse kurulum hızı açısından mobil konkasörler sabit konkasörlere göre çok daha avantajlıdır.
  Mobil Konkasör Kırma Eleme Tesisi Almadan Önce Yapılması Gerekenler
  Mobil konkasör kırma eleme tesisi almayı düşünen işletmeler yapmayı planladıkları işler ile ilgili üretici firmaya detaylı bilgi sunmak durumundadır.  Zira bu yapılacak olan projelendirme çalışmaları sayesinde mobil konkasör satın almayı düşünen firma, yapılacak olan iş için en uygun tesisleri satın almış olmaktadır. Piyasada çok sayıda satılık mobil konkasör kırma eleme tesisi ürünlerinin olması, firmaları bu alanda iyi bir araştırma yapmaya itmektedir. Çünkü çok fazla alternatif seçenek arasından firmalar kendileri için en uygun olan mobil konkasör kırma eleme tesislerine ancak bu sayede sahip olabilmektedir.
  Kaynak : https://www.konkasortesisi.web.tr/kategori/mobil-konkasor-tesisi/

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..